UNIROL

Zalety żaluzji fasadowych

Nowoczesne wzornictwo, szczególnie w przypadku architektury, pozwala nie tylko na eleganckie wykończenie, a le przede wszystkim – na podniesienie komfortu. Doskonałym przykładem są żaluzje fasadowe, które podkreślają bryłę budynku nadając jej charakter u, a jednocześnie dzięki swojej  funkcjonalności  za równo  pomagają  obniżyć kosz t y klimatyzacji, jak i chronią przed niechcianym spojrzeniem sąsiadów.

Żaluzje fasadowe od wielu lat wiodą prym w przypadku rozwiązań osłaniających okna. Zawdzięczają to przede wszystkim eleganckiemu i minimalistycznemu wyglądowi, choć zdecydowanie nie jest to ich jedyna i najważniejsza zaleta.

Dlaczego żaluzje fasadowe cieszą się taką popularnością?

Żaluzje fasadowe w całości wykonane są z aluminium lakierowanego proszkowo. To sprawia, że są one wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, a zatem nie tracą na swojej atrakcyjności nawet przez wiele lat. Są też stosunkowo łatwe w konserwacji, co również jest ich ogromną zaletą.

Ten prosty design, jakim charakteryzują się żaluzje to również gratka dla architektów, którzy chętnie wybierają to rozwiązanie również ze względów estetycznych – żaluzje fasadowe mogą podkreślić bryłę budynku, przez co zyskuje ona niepowtarzalnego charakteru.

Jakie są zalety żaluzji fasadowych?

Żaluzje fasadowe montuje się na zewnątrz – nic zatem dziwnego, że są one uwzględniane już we wczesnym projekcie, dzięki czemu ich montaż podczas budowy domu przebiega bez zakłóceń. Inwestorzy, którzy decydują się na postawienie domu od podstaw wybierają żaluzje fasadowe  z jeszcze jednego powodu – oszczędności.

Oszczędność na energii to najważniejsza zaleta żaluzji fasadowych. Jest widoczna szczególnie  w okresie letnim, w trakcie wyjątkowo długich i uciążliwych upałów. W związku z tym, że są one montowane na zewnątrz, aż o 80% zmniejszają dotarcie promieni słonecznych do okien, a zatem wyraźnie zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń.

I to właśnie to realne obniżenie temperatury w domu o 8, a nawet 9 stopni Celsjusza sprawia, że klimatyzacja nie musi być przez cały czas włączona, a tym samym dochodzi do obniżenia  rachunków energetycznych.

Żaluzje fasadowe – podobnie jak klasyczne żaluzje wewnętrzne – również zapewniają prywatność, bowiem chronią nasze wnętrza przed wścibskim wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Pozwalają także na zaciemnienie pomieszczenia, co również jest przydatne w godzinach pracy czy po prostu podczas relaksu przed telewizorem.

Żaluzja fasadowa to naturalny sposób na walkę z upałem, co z pewnością będzie bardzo ważne w nadchodzących latach w związku ze zmianami klimatycznymi. Prosty design, połączony z funkcjonalnością  to rozwiązanie,  które trafi w gust nawet najbardziej wymagających  domowników.