UNIROL

Rolety screen to nie tylko stylowy dodatek do twojego wnętrza, ale również praktyczne rozwiązanie, które kontroluje ilość światła wpadającego do pomieszczenia, zapewniając prywatność i ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza. Przed montażem warto przygotować się odpowiednio, aby proces przebiegł sprawnie i zakończył się sukcesem. Oto kilka kroków, które warto rozważyć przed montażem rolet screen.

Najważniejszy pierwszy krok – pomiar okien

Pierwszym krokiem przed montażem rolet screen jest dokładny pomiar okna. Już na tym etapie warto skontaktować się z firmą, która będzie wykonywała zlecenie. Profesjonaliści wiedzą, na co zwrócić uwagę i jak wykonać pomiar. Warto także wziąć pod uwagę to, że mogą wystąpić pewne nierówności w szerokości czy wysokości okien, należy więc mierzyć je dokładnie, na całej długości.

Rolety typu screen można montować na kilka różnych sposobów, w tym także na zewnątrz ramy okiennej lub wewnątrz. Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w przypadku Twoich okien, poproś o pomoc fachowców, którzy doradzą i podpowiedzą, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami.

Odpowiednie narzędzia i materiały

Choć  rolety screen nie wydają się być trudne w montażu, to jednak konieczne jest posiadanie kilku narzędzi, które ułatwią pracę. Możesz potrzebować wiertarki/wkrętarki poziomicy, śrubokrętu, miarki. Jeśli jesteś typową złotą rączką i masz doświadczenie w pracach tego typu, zamontowanie rolety nie powinno sprawić Ci większych problemów. Najważniejszym krokiem jest dokładne przeczytanie instrukcji i podążanie za kolejnymi krokami opisanymi przez producenta. Jeśli natomiast nie czujesz się pewnie w tego typu tematach i wolisz oddać to w ręce profesjonalistów, możesz powierzyć im to zadanie. Pozwoli Ci to uniknąć błędów i zapewnić prawidłowy proces instalacji.

Przygotowanie powierzchni montażowej

Przed montażem rolet warto zadbać o umycie zarówno samych szyb jak i ram okiennych, a także dokładne ich osuszenie. Warto także przygotować sobie miejsce, zdjąć rzeczy z parapetów czy odsunąć blisko stojące elementy. Wtedy praca będzie prosta i nic nie będzie Cię rozpraszało i utrudniało montażu. Jeśli oddałeś to zadanie w ręce profesjonalnej ekipy zadbaj o przestrzeń w taki sam sposób.