UNIROL

Jakie rolety wybrać?

Wybór właściwych rolet nie na leży do najprostszych. Powód jest przede wszystkim jeden – zbyt duża oferta rynkowa. W naszym krótkim poradniku postara my się przedstawić najlepsze opcje, dzięki którym wybór rolet do domu oka że się wyjątkowo prosty! Jeśli zastanawiasz się, czym róż nią się rolety zewnętrzne od wewnętrznych – dobrze trafiłeś.

Rolety mają pełnić przede wszystkim dwie funkcje – chronić przed spojrzeniami wścibskich przechodniów oraz sąsiadów, a także przed intensywnym światłem słonecznym, oraz ciepłem, które wpływa na nasz komfort. Przy urządzaniu wnętrz chcielibyśmy również, aby pasowały one do całej aranżacji, a przynajmniej były na tyle neutralne by jej nie zaburzały. Jakie rolety zatem będą najlepsze?

Rolety wewnętrzne

Do najpopularniejszy rolet należą te wewnętrzne. I to właśnie na nich się skupiamy szukając idealnej zasłony na okno. Wśród rolet wewnętrznych zdecydowanie prym wiodą rolety rzymskie, które od wielu lat są wybierane tak i do domów nowoczesnych, jak i klasycznych.

Nie ma się czemu dziwić, bowiem swoim designem wyjątkowo wpasowują się w każdy rodzaj wnętrz, spełniając jednocześnie swoje podstawowe funkcje. Coraz częściej jednak sięgamy także po rolety dzień i noc – szczególnie do sypialni, w której liczy się przede wszystkim komfort snu.

Rolety zewnętrzne – prawdziwy hit

Jednak o ile rolety wewnętrzne zapewnią nam przede wszystkim prywatność, o tyle rolety zewnętrzne są w stanie zagwarantować nam także nieco komfortu – zwłaszcza latem – jeśli chodzi o temperaturę.

Montowane na fasadzie budynku rolety nie tylko osłaniają nas przed spojrzeniami przechodniów, pomagają wyregulować natężenie światła, jakie wpada do pomieszczeń, ale dodatkowo – rozpraszając promienie słoneczne przed dotarciem do okna – realnie obniżają temperaturę panującą w pomieszczeniach. Czyli wszystko to, czego potrzebujemy latem.

Rolety zewnętrzne to doskonała alternatywa dla klimatyzacji, a dodatkowo bardzo naturalne rozwiązanie, które pomimo ochrony przed upałem pozwala cieszyć się rozproszonym dziennym światłem. Brzmi, jak doskonałe rozwiązanie? Śmiało możemy powiedzieć, że tak właśnie jest!

Które rolety są najlepszym wyborem? Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy i czego poszukujemy. Rolety wewnętrzne z pewnością będą miały wpływ na elegancki design pomieszczeń, podczas gdy zewnętrzne ochronią nas przed coraz większymi upałami. Być może warto pomyśleć o podwójnym rozwiązaniu dbając jednocześnie o wnętrza i o własny komfort?