UNIROL

Twoje okna są niekonwencjonalne, a Ty szukasz odpowiednich żaluzji fasadowych, które nie tylko dopasują się do nietypowych kształtów, ale także dodadzą uroku Twojemu domowi? Nie martw się! Oto kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Pomiar – fundamentalna precyzja

Ten krok po części łączy się z wyborem odpowiedniego specjalisty. To właśnie od tego należy zacząć. Firma, która posiada doświadczenie w nietypowych zleceniach i świetne opinie klientów, to klucz do sukcesu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że poradzi sobie ze zleceniem i nie przedłuży się ono ze względu na problemy techniczne. Najważniejsze w przypadku nietypowych okien jest odpowiednie ich wymiarowanie, a także pomysł na to, jak finalnie ma wyglądać cały projekt. Nietypowe kształty okien mogą stanowić wyzwanie, dlatego dokładne określenie wymiarów, a także dobranie mechanizmu jest niezbędne.

Rodzaj żaluzji – dopasowanie do kształtu

W przypadku nietypowych kształtów okien konieczne jest zastosowanie niecodziennych rozwiązań. Jednak to nie problem. Producenci zdają sobie sprawę z potrzeb klientów, dlatego wprowadzają coraz to nowe rozwiązania, których zadaniem jest dostosowanie się do wyglądu okna. Obecnie okna w kształcie trapezu czy trójkąta występują często, szczególnie w nowoczesnych projektach domów piętrowych. Ogromne przeszklone powierzchnie sprawiają, że wnętrze domu jest doskonale doświetlone. Jednak nie wszystkim pasuje to, że okna są cały czas odsłonięte. Może to także powodować1 Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie zewnętrznych żaluzji skośnych lub ukośnych, które doskonale dopasowują się do tak nietypowych przeszkleń. Jeśli wiesz, że chcesz zamontować na swoich nietypowych oknach żaluzje fasadowe, jednak nie masz pojęcia jaki rodzaj wybrać, skontaktuj się z firmą, która wykonuje montaż, a otrzymasz fachową i specjalistyczną pomoc z pierwszej ręki.

Dopasowanie do warunków panujących na zewnątrz

Wybór żaluzji fasadowych dla nietypowych okien powinien uwzględniać specyficzne warunki środowiskowe, w których będą się znajdować. Na przykład, jeśli okna są wystawione na intensywne działanie warunków atmosferycznych, takich jak silne wiatry czy intensywne nasłonecznienie, należy wybrać rozwiązania o zwiększonej odporności i trwałości.

Montaż – najważniejszy element

Ostatnim, ale bardzo istotnym krokiem jest prawidłowy montaż. Nietypowe kształty okien mogą wymagać specjalistycznych umiejętności podczas instalacji żaluzji fasadowych. W tym przypadku warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która nie tylko ma wiedzę i umiejętności w tym temacie, ale także odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia tego typu prac.

Wybór odpowiednich żaluzji fasadowych dla nietypowych okien może wydawać się problematyczny, jednak mnogość rozwiązań dostępnych na rynku w połączeniu z wiedzą profesjonalistów sprawia, że tak naprawdę jest to tylko niewielkie wyzwanie.