UNIROL

Taras to dodatkowa przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. Niestety relaks na świeżym powietrzu w każdej chwili mogą zakłócić niesprzyjające warunki atmosferyczne lub inne niedogodności. Jednym ze sposobów, aby osłonić taras przed ostrym słońcem, chłodniejszymi powiewami wiatru lub wzrokiem sąsiadów są rolety Screen.

Czym są rolety Screen? Jak działają? Dlaczego warto je mieć?

Rolety Screen to charakterystyczny system osłon, które montuje się zazwyczaj na dodatkowych elementach architektonicznych, takich jak pergole czy tarasy. System Screen składa się z kwadratowej kasety, rolki materiału, prowadnic oraz systemu napinającego. Za odpowiednie napięcie osłony odpowiada system zamków błyskawicznych ZIP, dzięki którym tkanina jest odpowiednio napięta. Dzięki temu roleta świetnie się prezentuje, jednocześnie stanowiąc zabezpieczenie przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak działa Screen?

Podstawowym zadaniem rolety Screen jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Kiedy jest zbyt gorąco lub promienie słoneczne uniemożliwiają komfortowy wypoczynek na tarasie, roleta Screen pozwala znaleźć wytchnienie w cieniu.

Screeny bardzo dobrze sprawdzają się również jako osłona przed wiatrem. Dzięki rolecie Screen nie musimy się martwić o przewracające się i rozrzucane przez wiatr przedmioty, jak również chłód towarzyszący podmuchom. Osłonięty przed wiatrem taras stanowi komfortowe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Screen to także ochrona przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. Jeśli masz ochotę na relaks, opalanie czy odpoczynek z dala od wzroku sąsiadów – rolety Screen oferują tyle prywatności, ile potrzebujesz.

Pozostałe właściwości rolet Screen

Poza ochroną przed słońcem, wiatrem i niepożądanymi spojrzeniami rolety Screen skutecznie zatrzymują insekty lgnące do światła (dzięki temu wieczór na tarasie możemy spędzić bez natrętnych współtowarzyszy), pomagają utrzymać ciepło wewnątrz zadaszenia, a także delikatnie wytłumiają hałas. To wszystko przekłada się na wysoki komfort użytkowania przestrzeni oraz poprawę jej walorów funkcjonalnych. Dzięki roletom Screen możemy korzystać z tarasu lub pergoli znacznie częściej niż zwykliśmy to robić nie posiadając osłon ściennych.

Gdzie można zamontować system rolet Screen?

Rolety Screen zostały zaprojektowane i wykonane do użytkowania na zewnątrz. Produkuje się je z materiałów odpornych na promieniowanie UV, silny wiatr oraz zjawiska atmosferyczne. Tkanina jest łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu w czystości. System rolet Screen możemy z powodzeniem użytkować w przestrzeni tarasu, pergoli, loggi, a także balkonu.