UNIROL

Rozważasz montaż elektrycznych rolet zewnętrznych w swoim domu? W takim razie z pewnością w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań – począwszy od wyboru producenta, aż po pełny kosztorys. W tym artykule skupimy się właśnie na cenie elektrycznych rolet zewnętrznych. Jesteś ciekaw, jaki budżet należy na nie przeznaczyć i co na niego wpływa? W takim razie ten artykuł rozwieje wiele wątpliwości!

Co wpływa na cenę elektrycznych rolet zewnętrznych?

Najważniejszy wpływ na koszt rolety elektrycznej ma jej jakość. Ze znalezieniem tanich modeli nie będziesz mieć najmniejszych problemów. Zastanów się jednak, czy budżetowe rozwiązanie faktycznie jest opłacalne. Rolety zewnętrzne każdego dnia wystawiane są na szereg szkodliwych czynników, którym muszą sprostać. Dodatkowo przy elektrycznych modelach niska cena, a co za tym idzie, słaba jakość najczęściej niesie ze sobą liczne awarie. Jakość nie jest jednak jedynym czynnikiem wpływającym na koszt elektrycznych rolet zewnętrznych. 

Nie tylko cena produktu, ale również koszt montażu

Już na etapie poszukiwań odpowiednich rolet zewnętrznych musimy mieć na uwadze, że koszty z nimi związane nie poniesiemy wyłącznie u sprzedawcy. W końcu mechanizm musi zostać zamontowany przez specjalistę. Oznacza to, że do ostatecznej kwoty rolet musimy także doliczyć koszty robocizny.

Wielkość i liczba rolet

Oczywistością jest, że cena rolet przy większym budynku z licznymi, wielkopowierzchniowymi przeszkleniami będzie znacznie wyższa od kosztów, które poniesiemy przy montażu rolet w niewielkim domu jednorodzinnym. 

Dodatkowe funkcje rolet automatycznych 

Niektóre modele rolet zewnętrznych zostały dodatkowo uzupełnione o system antywłamaniowy. Choć jest niezwykle przydatny, w szczególności, gdy mieszkamy w niespokojnej okolicy lub na uboczu, oznacza on także wzrost kosztów. Cena tego typu modeli może przekroczyć nawet dwukrotną wartość rolet pozbawionych systemów antywłamaniowych.

Ile zapłacisz za automatyczne rolety zewnętrzne?

Rolety automatyczne zapewniają znacznie większą wygodę podczas użytkowania, a przy tym wymagają zastosowania dodatkowego, niezawodnego mechanizmu. Nic więc dziwnego, że ich koszt jest nieco wyższy od tradycyjnych rolet zewnętrznych. Najtańsze rolety automatyczne znajdziesz już w cenie poniżej 1,5 tys. złotych za sztukę. Jeśli jednak chcesz, by nienagannie służyły przez długie lata, postaw na solidniejsze modele z wyższej półki cenowej pochodzące od sprawdzonego producenta.