UNIROL

Skrzynka rolet zewnętrznych może zepsuć estetykę całego budynku. Skoro tu trafiłeś, zastanawiasz się, czy istnieje sposób na zamaskowanie tego elementu, tak by jednocześnie korzystać z wielu przywilejów, które zapewniają rolety zewnętrzne, a przy tym nie odbierać elewacji estetycznego wyglądu. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Istnieje kilka skutecznych metod na zamaskowanie rolet zewnętrznych. Czytaj dalej, by poznać te najczęściej stosowane!

Zanim wykończysz dom…

Zamaskowanie skrzynki rolet zewnętrznych będzie banalnym zadaniem dla osób, które dopiero są na etapie tworzenia projektu lub rozpoczęcia budowy domu. Możesz bowiem wybierać z szerokiej oferty rolet zewnętrznych – w tym modeli podtynkowych. Jak sama nazwa wskazuje, kasetka rolety podtynkowej montowana jest pod tynkiem bądź elewacją budynku. Oznacza to, że po wykończeniu domu, wybrana przez Ciebie roleta podtynkowa nie będzie po prostu widoczna. Rozwiązanie to dedykowane jest jednak do zawężonej grupy osób, ze względu na montaż w konkretnym momencie budowy domu. 

Sposoby na zamaskowanie rolety

Przy roletach natynkowych, musimy liczyć się z tym, że będą one  w całości widoczne. Sposobem na ich ukrycie będzie dopasowanie koloru kasety i rolet do samej elewacji. Nie jest to jednak jedyny sposób na zamaskowanie. Możesz także postawić na:

  • – gzymsy, 
  • – listwy elewacyjne. 

 

Gzymsy

Choć gzymsy pozwolą Ci skutecznie zamaskować skrzynkę rolet zewnętrznych, nie będzie to rozwiązanie, które sprawdzi się przy każdym typie obiektu. W szczególności w budownictwie nowoczesnym i minimalistycznym gzymsy mogą stanowić zbyt efektowny, przerysowany element, który nie pasuje do pełnej bryły budynku. 

Listwy elewacyjne

Listwy elewacyjne nie przyjmują tak ozdobnych form, jak gzymsy, co oznacza, że doskonale sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie. A gdyby tego było mało, uważane są za jedno z najtańszych rozwiązań, które pozwala skutecznie zamaskować rolety zewnętrzne. Mają one nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. Stanowią bowiem delikatny, elegancki element wykończenia. Ich montaż wygląda jak w pełni przemyślany plan nadania estetycznego wyglądu, aniżeli sposób na zamaskowanie skrzynek rolet. 

Maskowanie rolet zewnętrznych – czego unikać?

Liczba dostępnych rozwiązań, które pozwolą Ci ukryć rolety zewnętrzne, jest znacznie większa. W tym artykule skupiliśmy się na tych najczęściej wybieranych. Warto jednak podkreślić, czego należy unikać przy maskowaniu rolet. A będzie to przede wszystkim maskowanie w taki sposób, by odciąć dostęp do kasety rewizyjnej, w której znajduje się mechanizm sterowania całego mechanizmu. Uważaj, by nie popełnić tego błędu!